درباره ما

درباره شرکت دارویی و شیمیایی تبریز

• نام شرکت : صنايع شيميايي و دارويي تبريز
• نام مديرعامل : سيد علي اکبر درياباز
• رشته فعاليت : توليد کننده مواد اوليه دارو
• سال تاسيس : 1376

شرکت صنايع شيميايي و دارويي تبريز فعاليت خود را از سال 1376 در فاز اول کارخانه در زمينه توليد دي کلسيم فسفات و منو کلسيم فسفات دامي شروع کرد. فاز دوم کارخانه از سال 1380 در زميني به مساحت 20000 مترمربع با زير بناي پايه 6000 مترمربع ساخته شد و همزمان واحد R&D راه اندازي و شروع به کار نمود. در سال 1387 اقدام به توليد، توزيع و فروش مواد اوليه دارويي به کارخانجات دارويي در سراسر کشور نموده است.

گروهR&D  شرکت با بهره گيري از اساتيد مجرب دانشگاهي گامي فراتر در زمينه بهبود روشهاي سنتز و کاهش خطرات توليد و افزايش ايمني، حذف ناخالصي ها و… برداشته و همواره در جهت حفظ محيط زيست و دوستي با آن پيش قدم بوده است.
TCPIضمن اينکه نياز صنايع دارويي مختلف در تهيه مواد اوليه دارويي مرتفع مي سازد، همکاری بسیار نزدیکی با مشتریان خود دارد و تلاش نموده تا مواد اولیه موردنیاز مشتریان را –حتی درخصوص سفارشات جزئی- در اسرع وقت تأمین نماید. این در حالی است که واردات این مواد علاوه بر هزینه بالا ، بسیار زمانبر بوده و چندین ماه به طول می انجامد.
اميد است شرکت صنایع شیمیایی و دارویی تبریز با ياري پروردگار منان و با بهره گيري از نيروي مجرب گامي هر چند کوچک در راستاي کاهش واردات دارو و قطع وابستگي به کشورهاي خارج برداشته و با تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، سهم خود را در تحقق حماسه اقتصادی ایفا نموده باشد

زمینه فعالیت

در حال حاضر TCPI  يکي از بزرگترين توليد کنندگان دي کلسيم فسفات دارويي، سديم سيترات و سديم بيکربنات بافرهای فسفات سدیم مطابق با استانداردهاي جهاني BP2013 و USP35 در خاورميانه مي باشد. از ديگر محصولات اين شرکت مي توان به کلسيم هيدروژن فسفات دي هيدرات، کلسيم هيدروژن فسفات انهيدروس، کلسيم کربنات، منيزيم استئارات، تالک، دي سديم فسفات انهيدروس، دي سديم فسفات 12 آبه، مونو سدیم فسفات انهیدروس، مونو سدیم فسفات دی هیدرات، تری سدیم فسفات انهیدروس، کلسیم استئارات، منیزیم سیترات، کلسیم سیترات، کالامين، ساخارين سديم، پيپرازين سيترات و… اشاره نمود.

معرفی ما

صنایع شیمیایی و دارویی تبریز با باور توانمندی های داخلی و به کار گيري افراد شايسته در جهت حمايت از سرمايه ملي، افزايش توليد داخلي در راستاي قطع وابستگي به واردات نیازهای استراتژیک دارویی از کشورهاي خارجی را هدف فعالیتهای خود قرار داده است و جهت نيل به اهداف خود، سيستم کنترل کيفيتي دقيق مطابق با شرايط خوب ساخت (CGMP) را فعال نموده و به طور پيوسته روشهاي توليد محصول و تهيه پرونده جامع دارويي  (DMF)  را توسعه و بهبود مي بخشد که در سال گذشته موفق به دریافت گواهی استاندارد CGMP از وزارت بهداشت و درمان گردیده است.